Keresés << ELŐZMÉNYEK
25 találat arra, hogy "öregedés"
A rendszeres testmozgás hatása az öregedésre
Az életkor előrehaladtával szerveink, sejtjeink nem csupán alaki, hanem működésbeli változáson mennek keresztül. Ki gondolná, hogy a rendszeres, egyénre szabott testmozgás képes lassítani az öregedési folyamatokat?
Dr. Boros Szilvia2015/07/22
Az immunrendszer és az életmód
Immunrendszerünk az, ami a környezet támadásaival szemben megőrzi szervezetünk egységét, megvív a károsító tényezőkkel. De fontos az is, hogy a védekező reakció ne legyen túlzott, mert az is károsítja a szervezetet, felgyorsítja az öregedést. Az, hogy mit eszünk, hogyan mozgunk, mennyire vagyunk kiegyensúlyozottak, mind befolyásolja immunrendszerünk működését.
Dr. Palik Éva2013/10/05
A relaxáció és a meditáció
Napjainkban megfigyelhető a keleti és nyugati orvoslás egymáshoz való közelítése. A relaxációs és meditációs módszereket korábban csak a pszichés problémák kezelésében tartottak hatékonynak. Ma már tudjuk, hogy ezek a technikák nem csak a stresszt és lelki feszültséget oldják, hanem olyan biokémiai változásokat indítanak el a szervezetben, melyek a súlyos testi megbetegedésekkel szemben is védelmet nyújtanak.
Ács Eszter2013/10/02
Az időskori táplálkozási problémák és a szellemi teljesítményre gyakorolt hatásuk
Az öregedéssel járó számtalan fizikai és biológiai változás többek között befolyásolja az étkezési szokásokat, lehetőségeket is.
Moharos Melinda2015/09/03
Ne szorongj, öregít!
Sokat stresszel, szorongsz valamin? Érdemes lenne többet pihenned, lazítanod, hiszen holland tudósok érdekes dolgot fedeztek fel szorongásos betegeknél.
jonekem.hu2016/04/12
Vegye kezébe a sorsa irányítását!
A genetikával kapcsolatosan nem csak az eleve elrendelésnek kell eszünkbe jutnia, hanem a saját szerepünknek is, már ami az örökletes betegségek elkerülésének lehetőségeit illeti…
Dr. Gulyás Tamás2013/10/03
Az érfal belülről
Az erek belső felszínét egy vékony, összefüggő réteg borítja, ezt endothelnek nevezzük. Ez nemcsak egy passzív kerítés, ami elválasztja a vért a környező szövetektől, hanem egy aktívan működő és szabályozó szerv. Életmódunk, táplálkozásunk, egyes gyógyszerek és betegségek is hatással vannak az endothel működésére, regenerációjára.
Dr. Nebenführer Zsuzsa2015/07/09
A demenciáról
Ahogy az ember öregszik, egyre szétszórtabbá, feledékenyebbé válhat. Mégsem törvényszerű, hogy az emlékezetünk, gyakorlatiasságunk, idős korunkra jelentősen romoljon. Azoknál, akik ilyen problémákat, jelentős romlást tapasztalnak, egy korántsem ritka betegséget, a demencia valamelyik formáját állapíthatjuk meg. De mi is pontosan a demencia? Milyen fajtái léteznek, mitől alakulhat ki, és mikre kell odafigyelnie a betegségben szenvedőknek és azok hozzátartozóinak? Ezekre a kérdésekre adunk választ
Demetrovics Zsolt2015/07/16
Az egyes táplálékok hatása a demencia megelőzésére, enyhítésére
Az alábbiakban megmutatjuk, hogy egyes táplálékaink fogyasztása miként hat az agyműködésre, vagyis melyek a legismertebb, legjobb demencia kockázatot csökkentő ételféleségeink.
Schmidt Judit2015/08/18
Boldog időskorra vágysz? Mozogj és ne dohányozz!
Tedd le a cigarettát vagy ne is szokj rá, mozogj rendszeresen, étkezz megfelelően! Ez hozzásegít az egészséges és boldog időskorhoz is.
jonekem.hu2016/07/18
1/3 oldal
1|2|3>
Web Analytics